Doğançay Mermer 1971 yılında İstanbul’un Eyüp semtinde ilk kumlu katrak makinesiyle başlamıştır. Daha sonra 1981 yılında kurucumuz Syn. Nuri Yağcı Sakarya’nın Doğançay köyünde Mermercilik Sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.
Firmamız doğuşuna kumlu katrak makineleri ile başlamış ve bugün en gelişmiş teknoloji katrak ve S/T leri ile mermercilik sektöründe çeyrek asrı aşmış ve kendini sürekli geliştirerek üretimini sürdürmektedir.
Doğançay Mermer yılların deneyimli personelleriyle birlikte Mermercilik Yüksek Okulları’nda
eğitimini tamamlamış gençleri ile sizin için yenilikler sunmaya devam etmektedir.
Doğançay Mermer 18.000 m2 açık alan üzerine 7.500 m2 kapalı alanda yıllık üretim kapasitesi 250.000 m2 nin üzerinde bir kuruluştur.“Ekmeğini Taştan Çıkarmak” sözünü kendimize felsefe edinerek her zaman daha iyi ve kaliteli ürünler çıkartmak için durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Doğançay Mermer Anadolu Uygarlıklarının günümüze mirası olan mermeri sanata dönüştürerek bir dünya markası haline getirmek için kurulmuştur. Müşteri memnuniyetini ve güvenini ilke edinen Doğançay Mermer, Profesyonel kadrosu ile kaliteliürünleri zamanında ve eksiksiz olarak uygun fiyatlarla sunmaktadır.
Geniş ürün yelpazesi, uygulama projeleri ve ürettiği çözümlerle yarattığı mekanlar ve geleceğin
mekanlarını geçmişin motiflerini taşın doğallığı ile sunmaktadır.Doğanın insana sunduğu malzemelerin en asili olan mermer, Doğançay Mermer ile birlikte binlerce
yıllık bir geleceği yaşatıyor. Doğançay Mermer’ in imalathanesinde bulunan tecrübeli ustalar her işi daha önceden elde ettikleri deneyimlerle özenle ve ustalıkla yapar, sabır ve istikrarla mükemmelleştirirler. Her yaptığı işi sanki ilk işi gibi özenerek yapar ve sanki ilk referansıymış gibi teslim eder.
Üretime geçtiği yıldan bu yana kaliteyi ve sınırsız hizmeti ilke edinmiş olan Doğançay Mermer, İnşaat, Dekorasyon, Döşeme, Kaplama, Mutfak Tezgahı, Evye, Sütun Fıskiye, Şömine, Heykel Traş, Bahçe Aksesuarları, Kurna, Çeşme, Söve ve Turistik Eşya gibi çeşitli ürünleri, istenilen modellerde ve ebatlarda uygulayarak müşterilerinin beğenisine sunar.
Mermer tarihten gelen güzellik… Pek çok medeniyetin mimarisini ölümsüz kılan ve günümüze
kadar bozmadan yansıtan eşsiz güzellik. İnsanın çağlar boyu vazgeçemediği ortak yapıtaşı.    Misyonumuz, Türkiye’ de sürekli gelişim gösteren mermer ve doğal taş sektöründe emin adımlarla ilerleyip, kaliteyi ön planda tutarak, rekabet gücümüzü yüksek tutmak, Bunu yaparken çevreye ve insana verdiğimiz önemle hep üst seviyelerde kılmaktır.
Mermer asırlar öncesinden beri medeniyetin simgesi olmuştur. Dünyanın en zengin rezervlerine sahip Türkiye uzun yıllardan beri birçok ülkenin yaşam mekanlarını bu doğal malzeme ile süslemektedir. Bunun kanıtı olarak birçok ülkedeki tarihi binalarda mermerimiz kullanılmıştır.
Doğançay Mermer kuruluşunun eski olmasına rağmen kendini daima yenilemesini bilmiş çağa ayak uydurarak yüksek teknolojisi ile ve deneyimli elemanlarıyla asırlar öncesinin oluşum güzelliklerini üstün performansı ile sizlere sunmaktadır.